BLOG

Uczę się życia na nowo.

IMG_20181028_161710_081

Moja droga powrotu do siebie jest długa, kręta i wyboista. Mimo to wciąż nią podążam. Czuję już bardzo mocny kontakt ze sobą, czuję też jeszcze jakieś niewielkie pozostałości fałszywych przekonań i starych schematów. Moja perspektywa postrzegania życia i świata poszerzyła się niewyobrażalnie. Wszystko dzięki pracy nad sobą, pracy z Wewnętrznym Dzieckiem, pracy duchowej, pracy z ciałem. Dzięki działaniu mimo lęku, dzięki pokonywaniu kolejnych przeszkód i barier. Zyskałam wewnętrzny spokój i poczucie pełni. Mam w sobie wiele pokory, ponieważ zawsze gdy wydawało mi się, że uzdrowiłam już większość, zza mgły wyłaniał się kolejny bagaż. Otworzyłam się na wszystko co przychodzi i mierzę się z tym co się pojawia.

Uczę się życia na nowo. Jest to zupełnie inne życie, ja jestem jakby nową odsłoną siebie samej. Iluzja odpada jak warstwy cebuli, przyklejam do siebie kolejne odnalezione części mojego JA. Wiem, że nic nie muszę i wiem, że gdy podążam drogą wewnętrznej prawdy nie ma niemożliwego. Jestem kreatorem swojej własnej rzeczywistości. To ja decyduję kim i czym się otaczam. To na co nie mam wpływu akceptuję i idę dalej.

Po przeżyciach w dzieciństwie wiedziałam  dobrze jakiego życia nie chcę. Kiedy wyszłam z toksycznego związku wiedziałam jakiego partnera nie chcę. Moje kolejne doświadczenia pokazały mi czego chcę. Chcę żyć niezależnie, chcę spełniać się zawodowo, pomagać ludziom, edukować się w tym kierunku. To daje mi niesamowitą satysfakcję i spełnienie. Chcę żyć aktywnie i zdrowo, ponieważ kocham sport. Chcę rozwijać swoją artystyczną duszę, przebywać wśród natury, pisać wiersze, malować obrazy. Marzę o tym by napisać książkę. Chcę poznawać nowych, wartościowych ludzi i nawiązywać przyjaźnie. Chcę podróżować i odkrywać kolejne piękne miejsca. Chcę mieć partnera dojrzałego emocjonalnie, przy którym mogę być całkowicie sobą gdyż daje mi bezwarunkową akceptację. Chcę współtworzyć związek dwóch samowystarczalnych indywidualności, które spotykają się w punkcie czystej bezwarunkowej miłości. Jestem gotowa na przyjęcie obfitości i bogactwa życia gdyż wiem, że na to zasługuję, jak my wszyscy. Chcę dać moim dzieciom fundament do budowania prawdziwych siebie. Chcę by miały świadomość jak bardzo są wartościowi i cudowni.

A Ty, czego chcesz?

Uwierzyliśmy kiedyś, że nie zasługujemy na obfitość i bogactwo wspaniałego życia. Uwierzyliśmy, że tak już musi być.
Uwierzyliśmy, że jesteśmy nie dość dobrzy, że coś jest z nami nie tak.
Uwierzyliśmy, że nie zasługujemy na miłość i szacunek.
Uwierzyliśmy, że skalę naszej wartości ustanawiają inni.
Uwierzyliśmy, że naszą wartość definiuje świat zewnętrzny.
Uwierzyliśmy, że nie mamy prawa do wyrażania siebie.
Uwierzyliśmy, że powinniśmy żyć w sposób określony przez świat zewnętrzny, przez społeczeństwo, kulturę. Poddaliśmy się stereotypom i generalizacji.

A co jeśli Wam powiem, że to nie prawda? Że to iluzja?

Dawno straciliśmy poczucie JA, poczucie indywidualności, sens istnienia. Najwyższy czas obalić te stare mury. Najwyższy czas zmierzyć się z przeszywającą pustką. Następnie w opadającym pyle starych przekonań odnaleźć cegiełkę prawdy. To ona będzie częścią fundamentu nowego życia. Buduj je powoli, uważnie i z rozwagą. To Twój najcenniejszy skarb. To Twoje poczucie własnej wartości, to Twoja wyjątkowość. To Twoja własna przestrzeń i Twoja rzeczywistość. Nikt nie zrobi tego za Ciebie. Nikt też nie pożyczy Ci cegieł. Bo każdy ma inne cegły. I każdy ma swoją własną wewnętrzną prawdę. Jej się nie oddaje, jej się nie pożycza. Ją się odnajduje w sobie i chroni jak drogocenny skarb. Z niej buduje się szczęście. Z niej wypływa miłość.

1 myśl w temacie “Uczę się życia na nowo.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s